Pomóżmy Pawłowi

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na ratowanie życia dziecku polskiego pochodzenia z Białorusi. Nie potrafimy przejść obok ludzkiego nieszczęścia. Pragniemy pomóc w leczeniu, aby żadna osoba nie cierpiała z powodu choroby. Paweł z Białorusi pochodzi z patriotycznej polskiej rodziny. Wraz z rodzicami, bratem i siostrą z wielkim zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich spotkaniach związanych z językiem, kulturą polską. Od pierwszego dnia życia boryka się z problemami zdrowotnymi – choroba serca, choroba układu oddechowego i układu krążenia. Chłopiec przeszedł już 4 operacje na serce. Pierwszą przeprowadzono mu zaraz po urodzeniu w 2004 roku. Obecnie Paweł jest bardzo poważnie chory. Od sierpnia 2021 r. był leczony na oddziale intensywnej terapii w szpitalu. W bardzo ciężkim stanie z diagnozą – infekcyjny endocarditis został przewieziony do Mińska, gdzie czeka go kolejna operacja na serce – wymiana dwóch zastawek serca.

W marcu 2021 roku ich rodzinę spotkało wielkie nieszczęście – w wieku 46 lat nagle zmarł ojciec, głowa rodziny. Matka Pawła – Oksana została sama z trójką dzieci. Mama chłopca pracuje fizycznie z bardzo niskimi zarobkami. W wolne dni jeździ do syna do szpitala w Mińsku i opiekuje się nim. Ciężka choroba syna – to ogromny stres i wydatek dla całej rodziny, lęk przed utratą dziecka dodatkowo obciąża. Mama robi wszystko, co w jej mocy, by uratować dziecko! Sytuacja rodziny jest bardzo trudna, z jednej strony choroba syna, a z drugiej sytuacja polityczna na Białorusi, gdzie osoby polskiego pochodzenia są dyskryminowane i poniżane.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na leczenie i rehabilitację Pawła, pomoc humanitarną dla rodziny oraz pokrycie kosztów podróży matki z Grodna do Mińska w celu opieki nad ciężko chorym synem.

Wpłaty można dokonać na konto bankowe Fundacji

Bank PKO BP 91 1020 1332 0000 1702 0246 2208

Z dopiskiem „wsparcie dla Pawła”