Białystok, 2017-09-18

Stypendium Fundacji i Senatu RP jest przyznawane osobom polskiego pochodzenia z Białorusi, studiującym na wyższych uczelniach w Polsce. W pierwszej kolejności stypendia są przyznawane osobom, które nie otrzymują innego stypendium.

Od studentów białostockich uczelni, którym zostanie przyznane stypendium oczekujemy zaangażowania  w działania społeczne Fundacji.

Ubiegając się o stypendium należy 10 października br. przesłać do Fundacji komplet dokumentów w skład którego wchodzą:

1. Wniosek-kwestionariusz (do pobrania)
  2. Oświadczenie o nieotrzymywaniu pomocy z innych źródeł (do pobrania)
  3. Zaświadczenie z uczelni o rozpoczęciu lub kontynuacji studiów z zaznaczeniem formy odpłatności
  4. Dokument potwierdzający polskie pochodzenie

Dokumenty do pobrania:

warunki-przyznawania-stypendium II połowa 2017

wniosek-kwestionariusz Stypendia

Oświadczenie Stypendium

W II połowie października 2017 r. poinformujemy (telefonicznie lub mailowo) o wynikach prac Komisji Stypendialnej. Z osobami, które zakwalifikują się do programu stypendialnego zostaną podpisane umowy.

Osoba do kontaktu w razie pytań i wątpliwości:

Irena Konon

tel. 85 732 37 70, 508 529 367 od pon.-pt. 9-15