Drodzy Przyjaciele,

od 16 lat nasza fundacja wspiera Polaków, mieszkających na Białorusi poprzez: organizację kolonii dla dzieci w Polsce, przekazywanie pomocy humanitarnej, doposażanie klas języka polskiego, organizację warsztatów dla nauczycieli, przekazywanie paczek świątecznych i wiele innych. Od początku swojej działalności ta pomoc jest możliwa dzięki wsparciu Darczyńców. Fundacja pozyskuje też środki, aplikując  o granty w projektach edukacyjnych ale we wszystkich projektach jest wymagany finansowy udział własny. A fundacja własnych środków nie posiada – nie jesteśmy firmą nastawioną na zysk, jesteśmy kilkuosobowym zespołem pasjonatów, którym mocno leżą na sercu sprawy Polaków zza wschodniej granicy. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszych działań. W 2017 roku planujemy realizację następujących zadań:

– organizacja pomocy stypendialnej dla młodzieży polskiego pochodzenia studiującej w Polsce,

remont łazienek w naszym ośrodku kolonijnym w Żytkiejmach, aby w wakacje móc gościć kolejne grupy dzieci,

– organizacja wyjazdów edukacyjnych do Polski dla dzieci uczących się języka polskiego, żeby mogły na własne oczy zobaczyć i poznać kraj swoich dziadków,

– organizacja warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka polskiego z Białorusi, wsparcie w podręczniki i książki,

– organizacja pomocy humanitarnej dla seniorów – Polaków, mieszkających na Białorusi, którzy po 1939 r. znaleźli się poza Polską,

– organizacja turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci chorych i niepełnosprawnych.

Plany na 2017 rok są duże, ambitne i kosztowne – nie sposób ich zrealizować w pojedynkę, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych działań. Każda przekazana złotówka pozwoli pomóc naszym Rodakom, mieszkającym na Białorusi. Oni bardzo liczą na naszą pomoc i czekają na spotkanie z Polakami. Każdy nasz wyjazd na Białoruś to łzy wzruszenia, ogromnej wdzięczności i wielka lekcja prawdziwego patriotyzmu, bo łatwo jest być Polakiem w Polsce – bycie Polakiem na Białorusi to wyzwanie. Władze białoruskie likwidują klasy z językiem polskim a osoby posiadające Kartę Polaka są zwalniane z pracy.  Ci ludzie za każdym razem proszą żeby o nich nie zapominać, żeby odwiedzać i wspierać ich działania służące zachowaniu kultury i tradycji Polski. Nasze wspólne działania utwierdzą ich w słuszności swoich postaw i dodadzą otuchy i wiary w siebie w momencie gdy lokalne władze po raz kolejny nie wyrażą zgody na polską inicjatywę.

Dlatego raz jeszcze zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji:

• Rafał Cierniak – Prezes Zarządu Fundacji tel. 85 732 37 70, e-mail: biuro@fundacja.sos.pl
  • Marina Bućko – Sekretarz Zarządu Fundacji tel. 515 193 590

wyciąg z KRS do pobrania – RS_291_19_20170209092411 (1)