W sierpniu br. skończyły się wakacje w Domu Polonii w Żytkiejmach.  Tegoroczne turnusy zostały częściowo dofinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundację Banku PKO BP, Fundację BZWBK i Fundację Legii.

W tym roku gościliśmy 160 dzieci z Białorusi i 20 dzieci z najbiedniejszych rodzin z Polski.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim Darczyńcom indywidualnym, firmom, przedsiębiorstwom –  to dzięki Waszej hojności dzieci mogły bawić się, uczyć się języka polskiego, zwiedzać Suwalszczyznę i Mazury, śpiewać  i tańczyć.

Te wakacje zmieniły bardzo dużo, dały dzieciom z Białorusi do zrozumienia, że ktoś o nich pamięta. Dzieci z Polski natomiast poznały Polaków z Białorusi i nauczyły się szacunku do tradycji. Dzieci poczuły, że są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.

Każde dziecko wyjeżdżało z nowymi umiejętnościami, prezentami i pytaniami czy będą mogły przyjechać za rok.

DRODZY DARCZYŃCY,

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI W TE WAKACJE!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii i na naszą stronie na Facebooku www.facebook.com/Grodzienszczyzna gdzie znajdują się relacje z każdego dnia kolonii

DSCN1018 DSCN0422 DSCN0338