Za nami już czternasta edycja akcji pomocy humanitarnej pn. „Podarujmy Dzieciom Święta”. W grudniu 2014 i styczniu 2015 roku paczki docierały do różnych miejscowości, w których mieszkają Polacy m. in. do Grodna, Mińska, Brześcia, Lidy, Iwia, Repli. Dzieci bardzo się cieszyły z prezentów, które przekazaliśmy im dzięki hojności Darczyńców Fundacji. Podczas tegorocznej akcji przekazaliśmy na Białoruś ponad 1500 paczek świątecznych. W zamian zebraliśmy ogrom ciepłych słów, podziękowań i szczerych uśmiechów tych małych istot, które dzięki Darczyńcom udało się uszczęśliwić, ponadto zaprosiliśmy 200 dzieci na spotkanie z Mikołajem do Białegostoku. Do Białegostoku przyjechała młodzież z Polskiej Szkoły w Grodnie, z Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi, z Liceum Społecznego przy Związku Polaków na Białorusi. Podczas pobytu dzieci obejrzały film „Uwolnić Mikołaja”, odbyły się spotkania w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku, Muzeum Wojska i przy „Mikołajowej” pomocy p. Krzysztofa z GRH im. Brygady Kawalerii Plis, każde dziecko otrzymało prezent. Białystok odwiedziła także 50-osobowa grupa dorosłych – z Klubu Kobiet Grodnianka, Uniwersytetu III Wieku i Wspólnoty Młodej Polonii.

W imieniu Zarządu Fundacji, pracowników, wolontariuszy i, przede wszystkim, Polaków z Białorusi gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie „Podarujmy Dzieciom Święta”.

1548014_989195081091363_7846672105900479108_o