W sobotę 9 grudnia po raz siedemnasty zorganizowaliśmy akcję Podarujmy Dzieciom Święta. Akcja została dofinansowana przez Kancelarię Senatu i Darczyńców Fundacji.

Do Białegostoku przyjechali młodzi Polacy z Białorusi: z Grodna, Lidy, Szczuczyna, Mińska i z innych miejscowości – łącznie ponad 250 osób.

Podczas pobytu w Białymstoku na dzieci czekało wiele atrakcji. Młodzi Polacy zobaczyli spektakle „Misiaczek” oraz „Bajka o rybaku i rybce” w Białostockim Teatrze Lalek, a następnie udali się na zwiedzanie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Po południu impreza mikołajkowa przeniosła się do Pięciu Dębów w Supraślu, gdzie na dzieci czekało ognisko, przejażdżki bryczkami i kolejką oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Do fascynującego świata magii i iluzji zabrał dzieci magik, Łukasz Grant.

Po obiedzie każdy otrzymał prezent od Świętego Mikołaja.

Był to dzień pełen wrażeń, emocji i wzruszeń. Każde dziecko wyjechało do domu z prezentem i miłymi wspomnieniami.

Serdecznie dziękujemy Kancelarii Senatu oraz Darczyńcom Fundacji, bez których te działania nie byłyby możliwe. Dziękujemy także naszym wolontariuszom, Panu Mariuszowi, Panu Zdzisławowi oraz Łukaszowi Grantowi oraz Dyrekcji i Pracownikom Opery i Filharmonii Podlaskiej za przyjęcie grupy.